Háčkovaná čelenka pro malou vílu

Péťa  ·  9.4.2015  ·  2 minut čtení

Už je to několik týdnů, co jsem tuhle čelenku pro Terulku uháčkovala.

Dětská háčkovaná čelenka
Dětská háčkovaná čelenka

Začala jsem tím, že jsem si změřila obvod hlavičky, což bylo kolem 50 cm, pak jsem uháčkovala řetízek přibližně o 15 cm kratší, než je obvod hlavy, takže o délce 35 cm.

Dětská háčkovaná čelenka
Dětská háčkovaná čelenka

Poté jsem jela zpátky po řetízku a háčkovala jsem jeden krátky sloupek do každého druhého očka řetízku a mezi jednotlivými krátkými sloupky jedno řetízko oko. Na konci řady jsem do posledního očka uháčkovala 5 krátkých sloupků a dostala jsem se tak na druhou stranu řetízku, kde jsem pokračovala s kratkými sloupky a řetízkovými oky. Na konci řady jsem opět uháčkovala 5 krátkých sloupků do posledního oka a spojila pevným okem.

Dětská háčkovaná čelenka
Dětská háčkovaná čelenka

V další řady jsem pak háčkovala 5 půlsloupků do každé řetízkové mezery a do krátkého sloupku zase jeden krátký sloupek. Tím vznikl onen vlnkovaný okraj. Takto se objede kolem dokola a na konci spojíme pevným okem a začistíme.

Dětská háčkovaná čelenka
Dětská háčkovaná čelenka

Jako poslední přichází na řadu pružná lemovka. Té si ustřihneme cca 10 cm (záleží na tom, jakou lemovku zvolíme a jak moc pruží). Jeden konec lemovky přišijeme k jednomu konci háčkované čelenky a druhý konec lemovky na druhý konec čelenky a tadááá, máme hotovo!

Myslím, že se taková čelenka báječně hodí právě na jaro! Zkusíte si ji také vyrobit?

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Aronova 23. 3. 2018

prosím o zasílání návodů na pletení a háčkování
děkuji.J.A.

Peťa z Prošikulky.cz 23. 3. 2018

Dobrý den Jano, děkuji za Váš zájem. Aktuálně je na webu více článků věnovaných spíše šití než pletení a háčkování. Nicméně doporučuji se přihlásit k odběru novinek: Novinky do mailu, aby Vám nové články neutekly. Mějte se hezky, Peťa

Peťa z Prošikulky.cz 22. 3. 2019

Děkuji za Váš zájem. Na e-mail jsem Vám poslala zprávu, klikněte v ní na odkaz, že souhlasíte s odběrem novinek. Hezký den, Peťa

Vladimíra 22. 3. 2019

prosím o zasílání novinek do e-mailu.Děkuji

Další články v kategorii