Hrací podložka na parapet

Péťa  ·  13.11.2014  ·  2 minut čtení

Terulka už toho přes den moc nenaspí, většinou se jí po obědě podaří usnout tak třikrát v týdnu a nezáleží na tom, jestli je z dopoledne utahaná nebo ne. Pravděpodobně na to má vliv snad jen konstalace hvězd. :) Nicméně i tak ji pravidelně po obědě dávám do pokojíčku ke spaní, ale většinou tedy nespí a hraje si tam. Nejoblíbenější místo k těmto odpoledním hrám je postel. Přesněji řečeno na posteli stojí a hraje si na okenním parapetu. Do doby, než se nám narodil Tomík, jsem si to ani tolik neuvědomovala, ale když tam Terulka dvě hodiny mydlí zvířátky z Lega do parapetu, je to vážně rámus.

A vzhledem k tomu, že Tomík má pokoj hned vedle toho Terulčiného (a každý rodič ví, jak jsou chvíle, kdy miminko spí, vzácné), bylo potřeba zasáhnout. A to hned. První den jsem jen provizorně dala na parapet osušku jako podložku (Terulce jsem vysvětlovala, že by jinak zvířátka nastydla). Jen co jsem ale zavřela dveře, byla osuška odhozena na postel a zvířata opět zvesela pochodovala po parapetu. Po několika dnech se s tím už Terulka smířila a osušku na parapetu nechávala, ale pojďme si přiznat, že vrchol estetiky to rozhodně nebyl. A tak, když jsem vyšetřila chvilku, ušila jsem na parapet veselou multifunkční podložku.

Hrací podložka na parapet
Hrací podložka na parapet

A jelikož její multifunkčnost spočívá v tom, že se dá různě variabilně skládat, měla u Terulky úspěch. Největší nadšení vzbudila podložka po složení do tzv. boudičky, jak to Terulka pojmenovala.

Hrací podložka složená do boudičky
Hrací podložka složená do boudičky

V případě potřeby se může přeskládat, aby zakrývala celou délku parapetu, nebo jen polovinu, apod.

Hrací podložka
Hrací podložka
Hrací podložka složená do boudičky
Hrací podložka složená do boudičky

Takže suma sumárum, mise splněna. Parapet je odhlučněn, Terulka má novou zábavu a já jsem si taky trochu zašila. :)

Hrací podložka na parapet
Hrací podložka na parapet

Molitan mi ještě zbyl a myslím, že by se z něho perfektně daly udělat hrací kostky na různé stavění, poznávání barev nebo jako puzzle. Takže až budu mít zase chvilku a múzu, určitě ho ještě využiju...

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii