Návod jak ušít sukni (z plátna, popelínu, šifonu, halenkoviny apod.) - různé postupy šití. Sukně RACHEL

Péťa  ·  1.6.2019  ·  3 minut čtení

V tomto souhrnném článku se spolu podíváme na návod jak ušít sukni RACHEL podle střihu z kolekce jaro / léto 2018 - Střih na dámskou sukni RACHEL. Níže najdete čtyři různé způsoby vypracování a také použití různých materiálů. Je tak vidět, že podle jednoho střihu můžete ušít mnoho různých sukní a každá z nich bude jiná.

Jednoduchý návod jak ušít sukni + střih
Jednoduchý návod jak ušít sukni + střih
Střih na dámskou sukni + návod na šití
Střih na dámskou sukni + návod na šití

Střih na sukni RACHEL obsahuje střihové dílce v třech různých délkách - mini sukně, sukně nad kolena a sukně pod kolena. Na způsob šití nemá délka sukně žádný vliv. Proto sukni podle uvedených návodů můžete šít v různých délkách a nemusíte volit délku stejně, jak jsem ji v jednotlivých návodech zvolila já:

Doporučený materiál:

Pokud bude sukně vaše první podle tohoto střihu, doporučuji na začátek zvolit kvalitní slabé bavlněné plátno (vhodná jsou americká bavlněná plátna) nebo bavlněný popelín...

Látky, které jsou na šití sukně vhodné:

 • Slabší splývavé bavlněné tkaniny jako např.:
  • Americká bavlněná plátna
  • Bavlněný popelín
  • Halenkoviny, které jsou nádherně vzdušné a splývavé
  • Krajky - také vytvoří nádhernou lehoučkou variantu sukně - k nim je potřeba do kombinace přidat ještě podšívku obecně doporučuji používat přírodní materiály, takže vřele doporučuji např. viskózové podšívky - jsou sice malinko mačkavější, ale do jsou prodyšné a jsou tak velmi příjemné na nošení. Pokud použijete umělou krajku a ještě umělou podšívku, budete mít v létě nepříjemné pocity pocení...)
  • Šifon -skvělá volba na letní poletující sukýnku - za mě rozhodně doporučuji vyzkoušet. Na zpracování šifony vyžadují praxi a trpělivost, proto tento materiál nedoporučuji začátečníkům. S trochou snahy ale dokážete z šifonu vykouzlit neuvěřitelně nádherné kousky. Návod jak šít z šifonu a dalších jemných látek najdete v tomto článku: Jak se šijí jemné látkyhttps://www.prosikulky.cz/jak-se-siji-jemne-latky-sifon-hedvabi/
  • Obrovský výběr kvalitních materiálů vhodných na tuto sukni najdete např. v obchodě Dumlatek.cz

Doporučení:

 •  Ne všechna bavlněná plátna jsou na sukni vhodná. Jako absolutně nevhodná považuji levnější nekvalitní plátna – kromě toho, že nejsou splývavá a nepěkně trčí, také většinou pouští barvu a po pár vypráních vypadají sepraně. Velmi častou závadou je také to, že se vlákna nekvalitních pláten v pračce polámou a látku tak není možné dobře vyžehlit a vznikají tzv. zlomy.

Mějte se krásně, Peťa

Střih na dámskou sukni + návod jak ušít sukni
Střih na dámskou sukni + návod jak ušít sukni

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii