DIY vánoční prostírání (látkové, jednoduché šití)

Péťa  ·  1.12.2015  ·  3 minut čtení

Hledáte tipy nebo inspiraci na jednoduché vánoční prostírání? V tomto článku bych vám chtěla ukázat hned několik vánočních látkových prostírání, která jsem ušila, a také jednu háčkovanou inspiraci.

Jednoduché vánoční DIY prostírání
Jednoduché vánoční DIY prostírání

1. Oboustranné vánoční prostírání

Při předvánočním úklidu jsem našla pár zbytků vánočních pláten a tak bylo potřeba je zpracovat. Zatím jsem zvládla dokončit prostírání z ptáčků a lístečků. Ta z vloček a hvězdiček jsou ještě nedokončená.

Prostírání jsou vypodložená vatelínem, poměrně se nám totiž tato měkká varianta, kterou jsem použila i u veselých a jednoduchých prostírání, doma osvědčila. Máme skleněný jídelní stůl, takže vyplněná prostírání perfektně zabrání řinčení nádobí.


2. Vánoční prostírání s autorskými nažehlovačkami

Přední strana prostírání je z bavlněného plátna s jemným puntíkatým motivem. Na přední stranu prostírání jsem našila kruhy bílého plátna, na kterém je vždy jedna velká nažehlovací aplikace s vánočním nebo zimním motivem. Zadní strana prostírání je z bílého bavlněného plátna. Prostírání jsou vyplněna slabším vatelínem (80 g), takže se na nich příjemně hoduje.

Motivy jsou autorské nažehlovačky z dílny úžasné ilustrátorky Kláry Kubešové, na Fléru známe pod jménem Amélka.

Obrázky jsem prvně nažehlila na bílé plátno, poté začistila na overlocku a nakonec ručně přišila moulinkou na prostírání.


3. Jednoduché minimalistické vánoční prostírání

Pokud si nepotrpíte na vánočních motivech, můžete prostírání ušít úplně jednoduché, s decentním motivem. Z nádherné sněhobílé bavlněné látky s nepravidelným puntíkem v barvě bílé kávy jsem ušila prostírání pod konvici a k němu ještě pár podkafíček.


4. Háčkované zimní prostírání pod hrníček

Pokud se s šicím strojem moc nekamarádíte a přesto byste si rádi vyrobili nějaké originální prostírání alespoň pod hrneček, můžete se inspirovat například v tomto návodu:


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Zajímavé střihy v eshopu

Komentáře

Peťa z Prošikulky.cz 27. 4. 2019

Dobrý den Mário, návod na lemování šikmým proužkem jsem natočila zde: https://www.prosikulky.cz/video-navod-jak-lemovat-sikmym-prouzkem/ Mějte se hezky, Peťa

sedivam 27. 4. 2019

Krásne prestieranie, tiež uvažujem o niečom podobnom. Odrádza ma ale lemovanie okrajoch to je už nad moje sily a moje skúsenosti. Potešila by som sa keby ste ukázala ako sa to robí. Určite má tento problém viac žien. Ďakujem Mária

Další články v kategorii