Peťa z Prošikulky.cz

7. 2. 2019

Potřebujete poradit jak ušít dětskou, dámskou nebo pánskou košili?Chcete vědět z čeho šít, nebo jen hledáte střih na košili? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny. 

Alena J.

18. 6. 2021

Dobrý den, koupila jsem si u vás střih na dámskou košili START a u střihu na rukávy se mi zdá rukáv moc douhý? Vzhledem k tomu, že je vlastně zakončený manžetou? Děkuji za vaší odpověď a radu co s tím.

Peťa z Prošikulky.cz

21. 6. 2021

Dobrý den,

rukáv u košile je vždy lehce delší, než u jiných oděvů, právě kvůli pevné manžetě. Při ohnutí ruky v lokti se rukáv s pevnou manžetou nemůže vykasat, proto v délce i šířce musí rukávu musí být mnohem více místa než u jiných halenkových typů oděvů.

Doporučuji ušít zkušební model a podle výsledku střih v případě nutnosti upravit. Bez ušití zkušebního modelu nedoporučuji pouštět se do slepých úprav střihu. Zdání občas klame. :)

Hezký den, Peťa

lucie.dolezalova84

27. 1. 2020

Dobrý den,
mám problém - když udělám záševky, nesedí mi přední a zadní díly. Sedlo je širší o ty centimetry, kde udělám na zadním dílu založení a přední díl je kratší o prsní záložky... Měla jsem k střihu něco připočítat?
Lucka

Peťa z Prošikulky.cz

27. 1. 2020

Dobrý den Lucie, myslím, že bude problém ve složení protizáhybu. V zadním dílu je pouze jeden protizáhyb (z levé a pravé strany směrem ke středu). Značky v zadním dílu označují sesazení ke středu sedla. V předním díle prsní záševek směřuje do rukávu, takže je délka bočního švu v předním i zadním díle stejná. Není možné, že máte prsní záševek složení omylem do bočního švu? Abych Vám mohla opravdu dobře poradit, mohla byste mi prosím poslat fotku do mailu toho, jak Vám zadní díl nejde do sedla sesadit a kde přesně je problém s prsním záševkem? Hezký den, Peťa