VIDEO návod jak ušít kalhoty s poklopcem ROAD (+ střih, velikosti 32 - 52)

Péťa  ·  27.9.2019  ·  2 minut čtení

Návod a střih na dámské kalhoty je hotový. Celý jeden týden jsme s Honzíkem točili a stříhali video, které vám chci v tomto článku ukázat. Je to super podrobný video návod jak ušít kalhoty krok za krokem. Šití kalhot je pro mnoho z vás oříšek, ale troufám si říct, že po shlédnutí videa se do šití můžete rovnou pustit. Video je hodně názorné a je v něm i spousta dalších šicích poznatků a informací, které určitě využijete i při šití jiných výrobků nebo oděvů.

Jak ušít kalhoty (video návod) + střih na šití

Střih na dámské kalhoty rovného střihu

Střih na dámské kalhoty v 11 velikostech (32 - 52) najdete už nyní v e-shopu: Střih na dámské rovné kalhoty.

Střih na dámské rovné kalhoty

Dámské kalhoty jsou v nadčasovém rovném střihu, s klasickým rozparkem (poklopcem). Kalhoty jsou rovného střihu s vyšším pasem. Na zadních dílech jsou dvě nakládané kapsy a v předních dílech pohodlné klínové kapsy v bočních švech.


Doporučený materiál na kalhoty

Střih na kalhoty je konstruovaný pro středně silné tkaniny, ideální jsou bavlněné nebo lněné kalhotové látky, riflovina (džínovina), ale klidně i manžestr (prací kord), případně jarní softshell nebo strečová bavlna.

Video návod jak ušít kalhoty (+ střih na dámské kalhoty)

Látku, ze které jsem si potištěné kalhoty ušila, jsem pořídila v obchodě Dumlatek.cz. Jde o velmi silnou bavlněnou tkaninu a pořídit ji můžete zde: bavlněná látka Bikes.

Mé (jednobarevné) kalhoty jsou ušité z lněného plátna, přesněji řečeno jde o směs lnu a viskózy, které mám z Unuodesign.cz.


Video návod jak ušít kalhoty krok za krokem

A tady už je slibovaný video návod jak ušít kalhoty. Video najdete také na mém YouTube kanálu a doporučuji se k odběru mého kanálu přihlásit, aby vám žádné další video neuteklo.


Pro připomenutí, střih na dámské kalhoty můžete pořídit tady: Střih na dámské kalhoty ROAD


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Zajímavé střihy v eshopu

Další články v kategorii