Střih na delší dámské triko (+ foto návod)

Péťa  ·  18.9.2017  ·  3 minut čtení
Střih na dámské tričko s raglánovými rukávy

Mám pro vás připravený nový střih, dnes je to delší dámské triko s dlouhými raglánovými rukávy a kulatým výstřihem lemovaným proužkem na třetiny. Delší tričko je vhodné například k legínám nebo úzkým kalhotám... Také se podíváme na podrobný foto návod, jak ušít triko krok za krokem. Střih jsem rozkreslila do velikostí 32 - 60. Střih ve všech devíti velikostech můžete již nyní nakupovat v e-shopu: Střih na dámské triko COMFY.

Střih na dámské raglánové tričko

Toto tričko je ušité z počesaného prémiového funkčního úpletu, který mám z Unuodesign.cz. Tenhle materiál je jako jeden s mála sportovních látek nesmírně příjemný na dotek - rubová počesaná strana je sametově hebká a ideální do podzimního počasí. Ze stejného materiálu jsem také šila své oblíbené dámské sportovní legíny.

Střih na dámské sportovní legíny

Jak ušít tričko s raglánovými rukávy?

1. Podle střihu si připravíme všechny díly - 1x přední díl na přehybu látky, 1x zadní díl na přehybu látky a 2x rukáv.

2. Na přední díl si našpendlíme rukávy v raglánových švech - lícem k líci. Sešijeme.

Návod jak ušít raglánové triko

3. Následně si rukávy našpendlíme v raglánových švech na zadní díl, opět lícem k  líci a sešijeme.

Návod jak ušít tričko s raglánovými rukávy

4. Nyní si změříme obvod průkrčníku a ten vynásobíme číslem 0,8 (případně 0,9 - záleží na tom, jak pružný máme materiál). Výsledné číslo je délka proužku, který budeme stříhat z pružného materiálu. Jeho šířka bude cca 3,5 cm. Proužek si z jedné dlouhé strany začistíme, přeložíme na polovinu a sešijeme.

Návod jak ušít tričko - lemování průkrčníkíku

5. Pomocí špendlíků si označíme střed zadního i předního dílu a pak umístíme zbylé dva špendlíky do rukávů tak, že si celý průkrčník rozdělíme čtvrtiny. I proužek si pomocí špendlíků rozdělíme na čtvrtiny. Začneme špendlit proužek (šev) na střed zadního dílu. Špendlíme proužek lícem k líci trička.

Návod jak ušít tričko s raglánem - lemování průkrčníku

6. Poté našpendlíme celý proužek do průkrčníku a našijeme pružným stehem (nebo na overlocku).

Návod jak ušít triko - lemování proužkem úpletu

7. Proužek nyní přehneme přes šev směrem do rubu trička a z lícové strany si takto složený proužek na třetiny přišpendlíme. Nakonec z lícové strany prošijeme pružným stehem 1 mm od proužku a olemujeme tak celý průkrčník.

Návod jak ušít triko s raglánem

8. Nyní sešijeme současně rukávový šev a boční šev v jednom sledu. Stejně tak i na druhé straně. Nakonec začistíme délky rukávů a spodní délku na overlocku nebo cikcakem. Takto začištěné kraje zahneme do rubu a prošijeme pružným stehem nebo dvojjehlou.

Střih na raglánové tričko
Střih na dámské tričko s raglánem
Střih na dámské raglánové tričko

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Jana 19. 11. 2017

Dobry den, zakoupila jsem Vas strih na triko s ragl. rukavem. Mohu se zeptat, jaka je spotreba latky pro velikost 40? tuto informaci jsem v navodu nenasla..
diky.

Peťa z Prošikulky.cz 20. 11. 2017

Dobrý den Jano, všechny potřebné informace najdete v PDF v úvodních informacích. Nevím, které tričko s raglánovým rukávem máte na mysli, ale spotřeba je kolem 1,8 m. Hezký den, Peťa

Další články v kategorii