Zavinovačka je pro mimčo děsně praktická věc. Vlastně by mě zajímalo, jestli se bez ní někdo dobrovolně obejde. Doma jich máme hned několik:
Tuhle zavinovačku máme po Terulce, dostala jsem ji od našich, je to nějaký noname dovoz z Polska. Žádná hitparáda kvality, ale měla původně pevná zádíčka z nějakého bambusového plátu, což jsme jako prvorodiče velmi ocenili, protože jsme se stále báli, abychom Terulce hlavičku nějak omylem neulomili. Pevné vypodložení se bohužel časem rozpadlo, takže teď už je to klasická rychlozavinka. Používáme ji teď hojně, jelikož je ze všech, které doma máme, nejmenší, takže opravdu plní svůj účel a Tomášek je v ní hezky zavinutý (sice né tak dokonale těsně, jak bych si představovala, ale i tak nejtěsněji ze všech ostatních zavinovaček). Rychlozavinka proto, protože se zapíná na suchý zip - takže rychle, to je výhoda, nevýhoda je, že zip má také omezenou délku a tak je možné zavinku zapnout jen v určitém rozpětí délek. Pokud máte doma cvalíka, tak vám z ní brzy vyroste a pokud máte drobečka, tak v ní bude plavat (ale to v každé rychlozavince).
Jako další máme tuhle zavinovačku, kterou jsem šila. Je na suchý zip - takže rychlozavinka, ale zároveň jsem jí našila pásky pro případ, že by bylo potřeba zavinku utáhnout více, než dovolí suchý zip. Zároveň jsem zádíčka zpevnila molitanem, takže v téhle zavince Tomíkovi hlavičku neulomíme. O téhle zavince už jsem jednou psala v tomto příspěvku.
A jako poslední máme tuhle zavinku:
Máme ji z Prodeti.cz. Je to konkrétně tahle. Je stráášně moc příjemná, ale je to taky rychlozavinka, takže opět problém, že není pro novorozence, jelikož je na ně moc veliká a tahle je opravdu znatelně větší než ta první, o které jsem psala. Pár dní jsem do ní Tomíka zavinovala, ale je opravdu velká, takže se mi v ní chudák ztrácel.
Musíme si tak na ní ještě měsíc nebo dva počkat.
Rozhodovala jsem se, jestli pořídit tuhle teplou zavinku, nebo tuhle slabší, ale s možností použití i do autosedačky. Nakonec jsem pořídila obě a dobře jsem udělala. Ta teplá fleecová se nám bude za měsíc nebo dva hodit na doma nebo do kočárku (už jsme ji v kočárku ozkoušeli a Tomášek v ní byl krásně v teplíčku) a ta slabší se zase bude parádně hodit na cestování, v autě přeci jen není taková zima, tam si zatopíme, takže nevadí, že je slabší, ale má tu parádní možnost udělat nohavičky, takže se tak dá použít do autosedačky.
A ještě sem dávám obrázek zavinovačky, která se používá v porodnici, je to klasický čtverec látky s výplní a jedna dlouhá mašle, kterou se celé miminko zaváže. Musím říct, že na malá miminka a novorozence, je tenhle klasický způsob zavinování stejně ten nejlepší, protože si zavunutí lze přizpůsobit na každé miminko a hezky příjemně ho tak zavinout, aby si připadal jako zpátky v bříšku, takže v bezpečí.
Jako poslední přidávám obrázek Terulky, když byla maličkatá, jak jsme ji, a teď i Tomáška, zavinovali do plínky podle Karpa. Doma tomu pracovně říkáme, že z Tomáška uděláme žížalku. To se nám velmi osvědčilo pro uklidnění plačícího drobečka, vždycky se hned jako zázrakem zklidní...
A to je o zavinovaní vše, příště se můžete opět těšit na něco tvořivého. Přeji pěkný den! :)
Sdílejte radost ze šití
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥
Střihy zdarma
Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?
A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?
Podpořte Prošikulky.cz
Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.